Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach - Wojciech Widłak, Paweł Pawlak
"Podobno zdarzają się tacy, którzy uważają, że wszystkie Krasnale w Wielkich Kapeluszach są jednakowe. Sądzą po pozorach! Wielkie kapelusze zdają się im podstawowym wyróżnikiem, cechą najważniejszą, dominującą i skazującą krasnale na duchową, intelektualną i uczuciową szarość. Niech ten, kto tak sądzi, ma się jednak na baczności, bo sam siebie osądza!
(...) A przecież gdyby ludzie zachowali życzliwe ciepło i nie przystępowali do krasnali ze z góry przyjętym poczuciem wyższości - tak jakby Wielkość miała coś wspólnego z rozmiarami! - mogliby się nie tylko wiele dowiedzieć, ale i wiele przeżyć, co w dzisiejszych, aż nadto racjonalnych czasach wydaje się nawet ważniejsze.

Póki życia, poty nadziei. Jeśli, drogi Czytelniku, jesteś gotów podjąć ryzyko zmierzenia się z nieznaną Ci dotąd rzeczywistością, ta droga stoi przed Tobą otworem. Ostrzegam jednak, że może zmusić Cię ona do zmiany dawnych poglądów(wygodnych jak stare kapcie, ale równie jak one nieprzydatnych do wędrówek ku dalekim lądom) na nowe, które mogą Cię zaprowadzić do krain i konkluzji, o jakich istnieniu nie miałeś pojęcia. Odwagi! Ruszajmy.

"Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach" - Wojciech Widłak"